Esencia ženstva

Esencia ženstva – podstata ženskej tvorivej a plodivej autentickej sily, ktorá je súčasťou fungovania prírody, Zeme  a Vesmíru. Nie je závislá ani odvodená od spoločenských noriem a historických súvislostí. Je to vyjadrením šakti – energie, cez ktorej nespočetné podoby sa prejavuje Vedomie Univerza.
Posvätné ženstvo sa javí ako liečivá ženská sila, ktorá spája ľudí s Matkou Prírodou, inými ľuďmi a so všetkými zdrojmi Energie. Je to pretkaná esencia, ktorá hovorí o autentickej moci. Každá žena nosí v sebe štyri centrá sily a moci.
Ženy sa na celom svete prebúdzajú do svojej vnútornej sily a božskej prirodzenosti. To je veľká nádej pre ľudstvo a matku Zem.​​​​​​​
Ma Ananda Sarita — renomovaná tantrická učiteľka, ktorej tantrickým majstrom bol mystik Osho, prijala toto posolstvo ako výzvu a zostavila ucelený štvordielny výcvik  s názvom Esencia Bohyne/Goddess Essence alebo inak povedané Žena vo svojej vnútornej sile.

„Know how“ skúseným ženám  štyroch kontinentov odovzdáva prostredníctvom lektorského výcviku. S láskou voči nám, nežnejšej polovičke ľudstva preberáme jej  štafetu. Lebo spomínané posolstvo hlboko preciťujeme aj my v našich životoch.
Na transformačnej škole u nás — štyrikrát po tri dni počas jedného kalendárneho roka — osobne sprevádza certifikovaná lektorka Khatka Eva Čániová.
Jednodňové večerné a popoludňajšie stretnutia na témy Stretnutie s vlastnou Esenciou Bohyne, Prebúdzanie posvätnosti tela, Múdrosť lona poriada Khatka. Tu sú jej inšpirátorkami učiteľky Uma Dinsmore-Tuli a Miranda Grey z Veľkej Británie a Aletheia Pistis Sophia z Francúzska ako aj vlastný život.  
​​​​​​​
akreditovaná Lektorka
Khatka Eva Čániová

„Šťavnaté ženské bytie vnímam ako spojenie zmyselnej a duchovnej cesty.“
Manželka, matka troch detí, babička. Lektorka inšpirovaná tradíciami východu aj západu. Je praktická aj hĺbajúca v zákutiach duše, no i „raráškovsky“ vtipná. 
Pred 25-timi rokmi sa odklonila od ťažkého pracovného života tvrdej novinárky a PR biznismanky, manželky a matky. Čím? Jogou a orientálnym tancom. Postupne nadviazala spojenie so svojím ženským vnútrom – srdcom a lonom. Spiritualitu nerozlučne spája so sexualitou... Vďačná  je učiteľom a učiteľkám za láskavé vedenie.
Lektorka Tantry pre ženy – Esencie bohyne/Goddess Essence – certifikovaná tantrickou majsterkou Ma Ananda Saritou (GB, India): www.tantra-essence.com. Vedie aj v tantrické mystické masáže.
Iniciátorka ženských kruhov a prírodných obradov. Zakladateľka PR agentúry Communication House i Centra Červený Stan v Košiciach. Autorka kníh pre ženy. Certifikovaná učiteľka jogy SPJ SAJ a jej praktizujúca členka. Certifikát Jogy lona/ Womb Jogy u Umy Dinsmore Tuli (GB). Moon Mother iniciovaná Mirandou Grey. Lektorka Mami & Baby jogy a Jogy ako duchovnej cesty pre budúce matky.
Uvedené pôsobenie preto vníma ako príspevok k harmónii, k vnútornému oslobodzovaniu sa žien od naučených schém, škrupúľ a zviazanosti. Jej zážitkovými kurzami a aktivitami prešlo mnoho žien. Dôraz kladie na žitie v prítomnom okamihu, načúvaniu vnútornej múdrosti tela a duše, na prepojenie s prírodou, na šťavnatú celistvosť v radostnom ženskom bytí. Vníma, že Prozreteľnosť spája zmyselnosť a duchovnosť pre prirodzený poriadok sveta. A že v tom s Ma Ananda Saritou nachádza zaľúbenie.
Rovnako si ctí a veľmi váži prax vzácnej ženy kňažky Anaiye Sophie, autorky kníh Múdrosť lona a Posvätné sexuálne vzťahy. Šíri jej ako aj vlastné poznanie.
Z výcviku lektoriek Goddess Essence - Esencia Bohyne troch kontinentov  v 2018/2019. Učiteľkou je nám spolu s vlastným životom Ma Ananda Sarita a jej pravá lektorská ruka Ma Prema Tanmaya. www.tantra-essence.com. Foto: Zuzana Zónová
Foto: Zuzana Zónová / Ma Ananda Sarita s tímom asistentiek na dvojročnom výcviku lektoriek Goddesss
Essence v 2018/2019.

Tantrická majsterka Ma Ananda Sarita a lektorka Kathka.

Back to Top